Nowocześnie, czy klasycznie?

Urządzając mieszkanie lub dom często stajemy przed dylematem – jaki styl dominujący wybrać? Co zrobić, aby pomieszczenia miały swój charakter, ale wyglądały spójnie?

Zbieraj inspiracje

Zanim zabierzesz się za zakup materiałów remontowych, nowych mebli i bibelotów – poszukaj inspiracji. Zastanów się też w jakich wnętrzach czujesz się dobrze, jakie są twoje oczekiwania wobec nich. Możliwe, że na zdjęciach podobają ci się eklektyczne przytulne wnętrza, w rzeczywistości jednak czujesz się w nich przytłoczony. Albo przeciwnie – zachwyca cię ascetyczny porządek minimalistycznych pokojów, ale czujesz, że są dla ciebie nieprzyjazne.

Dodaj życia

Decydując się na nawet najbardziej zachowawczy wystrój zadbaj o odrobinę życia. Nie rezygnuj z domowych kwiatów – odpowiednio dobrane pasują do każdego wnętrza! I nie zapomnij o dodatkach. Bibeloty i stojąca kolorowa lampa 4concept dodadzą życia nudnym meblom. 4concepts lampy to ogólnie doskonałe rozwiązanie na wprowadzenie do wnętrza koloru, życia i przyjemnego światła – w zależności od modelu – mocniejszego do pracy lub rozproszonego do odpoczynku.

Oświetlenie – ważna sprawa

Projektując swoje wnętrza nie zapominaj o oświetleniu – jest bardzo istotną kwestią wpływającą na odbiór całości. Nie ograniczaj się do jednej wiszącej lampy na środku sufitu, 4concepts oświetlenie (https://www.elampy.pl/228-4-concepts) to propozycje różnych rodzajów lamp i punktów świetlnych, które ożywią każdy projekt. Odpowiednio dobrane lampy 4concepts zadbają o twój nastrój i…wzrok! Pamiętaj, że praca w złych warunkach świetlnych wpływa destrukcyjnie na twoje oczy – wobec tego zaprojektuj odpowiednie oświetlenie w miejscach, gdzie będzie wymagane mocniejsze światło. Postaw także na dodatkowe lampki – po pierwsze odpowiednie światło ociepla wnętrza, po drugie lampę 4concepts możesz potraktować niemal jak współczesną rzeźbę!