Dom parterowy z garażem – jakie ma zalety?

dom z garażem

Jednym z ciekawszych rozwiązań na rynku mieszkaniowym są parterowe domy z garażem, które szybko zyskały uznanie. Jakie zalety mają projekty domów parterowych z garażem? Czym się cechuje takie rozwiązanie?

Projekty domów parterowych z garażem

Dom parterowy jest rozplanowany w jednej kondygnacji. Jest to związane z większą powierzchnią zabudowy, gdyż każde pomieszczenia musi zmieścić się w przyziemiu. Okazuje się, że aspekt ten nie zawsze oznacza skorzystanie z wielkiej działki. Niektóre małe budynki są specjalnie projektowane tak, aby spełnić wymogi klienta nawet na wąskich działkach. Projekty domów parterowych z garażem dostosowane są do naszych oczekiwań. Tworzą je specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. 

dom z garażem

Cechy domu parterowego

Domy parterowe nie wymagają wykonywania schodów wewnętrznych, co pozwala zaoszczędzić koszty. Każde z pomieszczeń jest umieszczone na jednym poziomie, co wpływa na funkcjonalność. Inwestorzy coraz chętniej stawiają na projekty takich domów, które są nowoczesne i energooszczędne. Zazwyczaj budowane są w stylu klasycznym, jak i oryginalnym. Bryła parterowego domu z garażem bardzo dobrze wpisuje się w istniejące zabudowę jednorodzinną. 

Właściciele pojazdów zyskują dzięki temu przestrzeń do przechowywania auta. To pozwoli zapobiec ewentualnym kradzieżom, gdyż złodzieje raczej nie włamują się do garaży połączonych z domem. Ponadto, nie musimy martwić się o wygospodarowanie dodatkowego miejsca na osobny garaż, co jest sporym plusem. Parterowe domy ładnie się prezentują i są niezwykle popularne.