Jak wykorzystać lamele w salonie?

Lamele do salonu

Salon to pokój reprezentacyjny warto zadbać, by był elegancki i wyjątkowy. Lamele ścienne to ciekawe rozwiązanie, które sprawi, że pokój dzienny stanie się niebanalny i charakterystyczny. Jak wykorzystać lamele, by stworzyć ciekawe wnętrze?

Nie tylko na ścianę

Lamele ścienne to drewniane, cienkie konstrukcje, które świetnie sprawdzają się jako elementy dekoracyjne. Bardzo ciekawie wyglądają na głównej ścianie salonu, na której najczęściej wieszamy telewizor. Lamele najczęściej przygotowuje się z takich drzew jak sosna, buk, dąb czy jesion. Dzięki temu każdy może dopasować odcień, który będzie idealnie współgrał z wystrojem salonu. Warto pamiętać, że wybierając lamele, niekoniecznie trzeba umieścić je wyłącznie na ścianie. Bardzo nowocześnie wygląda pokój, w którym lamele tworzą jednolitą konstrukcję na ścianie i części sufitu. Trzeba jednak pamiętać, by nie przesadzić z wykorzystaniem drewnianej dekoracji. Jej nadmiar może sprawić, że salon optycznie się zmniejszy.

Lamele do salonu

Eleganckie uzupełnienie

Lamele sprawdzą się również jako wykończenie mebli. Ozdobna ścianka z lameli w komodzie czy szafce rtv będzie współgrała z dekoracją na ścianie. Warto również pamiętać, że lamele to idealny materiał na ściankę działową. Salon, który musi zostać podzielony będzie wyglądał elegancko i nowocześnie, gdy zostaną do tego wykorzystane drewniane lamele, które można znaleźć między innymi na GoldDoor.pl.

Zaletą wykorzystania lameli jest uzyskanie odrębnej przestrzeni, która jednocześnie nie będzie wydzielona trwałą ścianą, która może optycznie zmniejszać przestrzeń. Delikatny podział sugeruje strefy w salonie, natomiast pozwala cieszyć się dziennym światłem.