Jak czyścić zawiasy meblowe BLUM – 3 proste kroki

Jak czyścić zawiasy meblowe BLUM - 3 proste kroki

Miłe, ale nie tak miłe są Twoje zawiasy! Zawiasy brudzą się z dnia na dzień, a im mniej ich używasz, tym bardziej zaczynają wyglądać brudno. Jeśli masz drewniane meble lub inne drewniane przedmioty w swoim domu to jest duża szansa, że większość z nich będzie miała zawiasy z systemem Blum. Przeguby te ułatwiają życie użytkownikom, którzy lubią często otwierać i zamykać rzeczy, ale mogą też sprawiać kłopoty, jeśli często się brudzą lub nie są regularnie czyszczone. Jak często należy więc czyścić zawiasy? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Jak często należy czyścić zawiasy Blum?

Ogólnie rzecz biorąc, zawiasy w Twoich meblach nie są bardzo bakteriobójcze, więc dobrze jest je czyścić raz w miesiącu. Jeśli Twoje meble są szczególnie brudne lub jeśli dużo ich używasz (np. pracujesz w domu), możesz je czyścić częściej. Ale jeśli zawiasy Blum (zobacz tutaj) są jedynymi częściami twoich mebli, które się brudzą, to dobrym pomysłem jest czyszczenie ich co miesiąc. Jeśli dużo używasz swoich mebli, możesz zauważyć, że brud gromadzi się szybciej. A jeśli masz drewniane meble, zawiasy są szczególnie podatne na zabrudzenia. 

okucie Blum

Używaj odpowiedniego środka czyszczącego

Podczas czyszczenia zawiasów Blum ważne jest, abyś używał odpowiedniego środka czyszczącego. W przeciwnym razie skończy się na tym, że zabrudzisz swoje meble i zrobisz sobie krzywdę w tym procesie. Podczas czyszczenia zawiasów nie chcesz, aby twój środek czyszczący zawierał ocet, wybielacz lub inne żrące substancje. Zamiast tego chcesz środek czyszczący, który jest odpowiedni do czyszczenia drewna.

3 proste kroki do czyszczenia śrub i sprężyn zawiasów

Podczas gdy zawiasy Blum na twoich meblach są łatwe do czyszczenia, czyszczenie śrub zawiasów jest nieco trudniejsze. To dlatego, że zazwyczaj są one ukryte przez drzwi lub szafkę. Co więcej, mogą być ukryte przez inne drewniane powierzchnie. To sprawia, że trudno jest zobaczyć, gdzie znajdują się śruby. Jak więc wyczyścić śruby na drewnianych meblach? Potrzebujesz nieco innych technik. Najpierw należy zdjąć zawiasy i drzwiczki. Następnie wyczyść zawiasy odpowiednim środkiem czyszczącym. Po tym czasie wysusz zawias i ustaw go z powrotem na swoim miejscu. Następnie wyczyść śruby na drewnianym zawiasie tym samym środkiem czyszczącym, który został użyty do czyszczenia zawiasów.