Nowoczesna aranżacja czyli panele ścienne tapicerowane

panele ścienne tapicerowane

Panele ścienne tapicerowane to nowoczesny produkt, który stworzony został do stworzenia ciekawych aranżacji wnętrz. Stosowane są coraz częściej jako elementy wykończeniowe nie tylko w mieszkaniu, ale również w hotelach, barach, restauracjach, żłobkach i przedszkolach.

Panele ścienne tapicerowane – gdzie stosować?

Panele ścienne tapicerowane z oferty GoldDoor są idealne właściwie w każdym pomieszczeniu. Najczęściej jednak stosuje się je w sypialniach. Pełnią tam rolę efektownego wezgłowia lub zagłówka. Panele te często daje się w pokoju dziecięcym na ściany, ponieważ zabezpieczają przed uderzeniem się dziecka w trakcie zabawy. Oryginalna dekoracja z paneli w postaci mozaiki lub innego wzoru będzie idealna do salonu, przedpokoju albo do korytarza. Panele łączyć można z różnymi meblami i tworzyć nowe elementy wyposażenia.

Czym kierować się przy wyborze paneli ściennych tapicerowanych?

W tym wypadku warto postawić na sprawdzonego producenta. Panele powinny być dobrze wykonane, ze starannością i dbałością o szczegóły, z materiałów dobrej jakości. Tylko wtedy osiągnie się zamierzony efekt dekoracyjny. Panele takie są także odporne na zabrudzenia i uszkodzenia zewnętrzne.

Rola paneli ściennych tapicerowanych

Do innych właściwości i zalet paneli należy możliwość wygłuszania odgłosów dochodzących z zewnątrz. Panele nie tylko wchłaniają dźwięki, ale także również likwidują pogłos. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza w blokach lub budynkach wielorodzinnych a także w hotelach. Panelami takimi można również zabezpieczyć łóżko, zarówno z przodu jak i z tyłu. Skutecznie ocieplają również ściany, zabezpieczając je również przed zabrudzeniem lub pomalowaniem przez małe dzieci.

Jakie są rodzaje paneli ściennych tapicerowanych?

Na rynku dostępne są panele w różnych kształtach, formach oraz w szerokiej gamie kolorystycznej.