Klasyczne i nowoczesne wnętrza z deskami lamelowymi

deski lamelowe

Deski lamelowe to przede wszystkim alternatywa dla takich elementów wykończeniowych jak tapety, kafelki, cegiełki czy ozdobne tynki, ale ich zastosowanie może być jeszcze szersze. Dzięki temu, że ich montaż nie jest skomplikowany, to szybko można atrakcyjnie odmienić swoje mieszkanie. Co trzeba o nich wiedzieć?

Deski lamelowe – co to takiego?

Deska lamelowa to cienka listwa, która może być mocowana przede wszystkim do ścian, ale nie tylko. Można ją także montować na sufitach, frontach mebli, obudować nimi kaloryfer, a nawet z ich pomocą oddzielić część mieszkania i tym samym wyznaczyć osobne strefy. Deski lamelowe mocuje się w niedużych odstępach od siebie zarówno pionowo, jak i poziomo. Dzięki temu można uzyskać zupełnie inne efekty wizualne, np. zamontowane pionowo na wybranym fragmencie ściany mogą wizualnie powiększyć przestrzeń.

Warianty desek lamelowych

Podstawowe różnice dotyczą przede wszystkim szerokości listewek, ich koloru oraz materiału, z jakiego zostały wykonane. Deski lamelowe mogą być wykonane z drewna lub płyty MDF. Dostępne są także w bogatej kolorystyce, dzięki czemu łatwo dopasować je do innych elementów wystroju, np. mebli czy wystroju. Można także na nich wieszać różnego rodzaju dekoracje, np. fotografie, kwiaty, czy nawet telewizor. Najbardziej popularne są te w kolorach drewna, ale można pomalować jest tak naprawdę na dowolny kolor i stworzyć unikalne aranżacje w mieszkaniu.

deski lamelowe

Szczególne zalety desek lamelowych

Wśród najważniejszych walorów wymienia się przede wszystkim efekt ciepła i przytulności, jaki można dzięki nim uzyskać, szczególnie gdy są utrzymane w ciepłej tonacji drewna. Mieszkania z deskami lamelowymi są także eleganckie i stylowe. Ich dodatkową zaletą jest to, że można dopasować je do każdego wnętrza – zarówno nowoczesnego, jak i klasycznego, są proste w montażu, a ich pielęgnacja nie sprawia żadnego problemu.