Odpowiedni stolik kawowy do salony

stolik kawowy drewniany

Stolik kawowy to prawdziwe dopełnienie aranżacji każdego salonu. Odpowiednio dobrany nadaje przestrzeni niepowtarzalnego charakteru. Niestety wybór odpowiedniego stolika może przysporzyć sporo problemów. Na co zwrócić szczególną uwagę, aby stolik dobrze się prezentował na tle innych mebli? Jak trafić z wyborem?

Połączenie klasyki z nowoczesnością

Klasyczne rozwiązania są niemalże zawsze trafione. Ponadczasowe materiały oraz kształty sprawią, że niezależnie od pozostałych elementów wyposażenia stolik zawsze będzie się dobrze prezentował. Z pewnością materiałem, który najlepiej łączy klasykę z nowoczesnością jest drewno.

Stolik kawowy drewniany to idealne rozwiązanie zarówno dla nowoczesnych prostych i lekkich przestrzeni, jak i dla salonów, w których prym wiodą wygodne sofy z dużymi poduszkami, czy też ze skórzanym obiciem. Należy jednak zwrócić uwagę na podstawę stolika. Powinna być ona inna w przypadku salonu nowoczesnego i salonu klasycznego.

Odpowiedni stolik do nowoczesnej przestrzeni

Drewniane stoliki kawowe w przypadku nowoczesnych przestrzeni powinny być harmonijnie połączone z innymi materiałami. Przykładowo w tego typu salonie doskonale sprawdzą się stoliki z prostym drewnianym blatem postawionym na smukłym, czarnym, metalowym stelażu.

Z kolei, jeżeli salon wyposażony jest m.in. we wcześniej wspomnianą tradycyjną sofę z dużymi poduszkami, czy też w sofę skórzaną lepiej jest zdecydować się na nowoczesne stoliki kawowe drewniane z podstawą wykonaną z tego samego materiału.