Przycisk do spłuczki, a gustowna dekoracja łazienki


Obecnie na rynku istnieje szeroki wybór przycisków do spłuczki. Co prawda zakup odpowiednich może z pozoru wydawać się banalnie prosty, jednak można tego dokonać tylko wówczas, gdy posiadamy odpowiednią wiedzę na ten temat. Poszczególne akcesoria kryją bowiem w sobie wiele tajemnic.

Jak odpowiednio dobrać przycisk do stelaża?

Decydując się na montaż tego typu akcesoriów warto wiedzieć o tym, że zazwyczaj do stelaża podtynkowego nie jest w komplecie dodawany przycisk. Trzeba go natomiast dokupić oddzielnie. Podczas wyboru warto zawsze zwrócić uwagę nie tylko o to, aby przycisk estetycznie i elegancko prezentował się w naszej łazience, lecz także był odpowiedni pod względem technicznym.

Warto wiedzieć o tym, że poszczególne stelaże są przystosowane do montażu przycisku o określonej wielkości. Dziś w wielu nowocześnie urządzonych łazienkach bardzo często można spotkać bardzo duże przyciski, ale na rynku nie brakuje też takich stelaży, które to pozwalają na montaż znacznie mniejszych przycisków.

Jak zdemontować stary przycisk do spłuczki?

Decydując się na wymianę tego elementu, trzeba zmierzyć się z demontażem dotychczas użytkowanego. Przycisk można zaliczyć do jedynego z tych elementów, które można bez problemu wymieniać bez konieczności wymiany całej zabudowy stelaża.

Demontaż dotychczasowego przycisku należy zawsze rozpocząć od zdjęcia zamontowanej klapki. W tym celu warto ją podważyć z pomocą odpowiedniego narzędzia. Może to być specjalna łyżka lub nieużytkowana karta do bankomatu.

Po wykonaniu tej czynności należy wykręcić znajdujące się we wnętrzu wkręty mocujące. Wcześniej należy zawsze pamiętać o zakręceniu dopływu wody do spłuczki. Następnie należy wyjąć przycisk z zaczepów.

Przycisk, a dekoracja łazienki

Obecnie na ekspercilazienek.pl istnieje bardzo bogata oferta przycisków do spłuczek. Akcesoria te są powszechnie dostępne w różnorodnych wersjach materiałowych oraz kolorystycznych. Najpopularniejszym, a zarazem najtańszym tworzywem jest plastik, który to niestety ma tendencję do kruszenia się oraz żółknięcia.

Z kolei droższym, a zarazem lepszym rozwiązaniem jest zakup produktów wykonanych ze stali nierdzewnej lub aluminium, które to są trwałe nawet podczas bardzo częstego użytkowania.

Poszczególne przyciski występują także w różnorodnych wersjach kolorystycznych. Każdy klient ma do wyboru akcesoria białe, czarne oraz z chromu. Bogata oferta sprawia, że można bez problemu wybrać takie, które gustownie wkomponują się do posiadanej łazienki.