Oryginalne lampy wiszące z kolorowego szkła

Kolorowe szkło w nowoczesnych aranżacjach wnętrz bije rekordy popularności, dlatego też producenci oświetlenia coraz częściej na nie stawiają. Kolorowe szkło od wielu lat pojawia się w różnego typu dekoracjach. Modne są nie tylko blaty do stołów i stolików kawowych, ale również rewelacyjne lampy i różnorodne dodatki.

Jaki rodzaj lampy wiszącej wybrać?

W nowoczesnym i klasycznym salonie najlepiej sprawdzą się szklane lampy o dość obłych kształtach, które łączą ze sobą różne kolory identycznych kloszy. Godne polecenia są wielobarwne kule zwłaszcza, jak poszuka się kreatywnie zniekształconych modeli. Producenci w swoich lampach coraz częściej stawiają na prostokątne i kwadratowe tafle kolorowego szkła. Najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście lampy podwieszane wykonane z gładkiego szkła, które są łatwe w utrzymaniu czystości. Jeżeli chodzi o design, to zdecydowanie lepszym wyborem są lampy wiszące z widocznymi pęcherzykami powietrza – https://tutumi.pl/kategorie-tutumi/oswietlenie/wiszace.html.

Umiejętne łączenie materiałów kluczem do sukcesu

Kolorowe szkło doskonale łączy się z wieloma innymi materiałami. Mowa tutaj nie tylko o materiałach naturalnych, ale również o tworzywach sztucznych. Szkło kolorowane najlepiej zestawić z metalowymi elementami. W nowoczesnych wnętrzach dominują lampy podwieszane w stonowanych barwach, które inspirowane są naturą. Prawdziwym hitem w obecnym sezonie są lampy szklane w odcieniach musztardowej żółci albo szmaragdowej zieleni. W klasycznych wnętrzach zdecydowanie lepszym wyborem będą lampy w rubinowej albo ceglanej czerwieni. Szklane klosze w odcieniach fioletu i różu, to kolejny rodzaj lampy wiszącej, której warto dać szansę. Najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście lampy w odcieniach szarości i czerni. Pamiętać należy jedynie o tym, aby lampy kolorystycznie pasowały do mebli i pozostałych dodatków w danym pomieszczeniu.