Fotel brazylijski – hit czy kit?

Coraz częściej w ogrodach, na balkonach i na przestronnych tarasach można zobaczyć hamaki, wiszące fotele oraz inne meble, które służą do zrelaksowania się na świeżym powietrzu. Hitem ostatnich lat jest fotel brazylijski. Wiszący kokon, który wykonany jest z solidnego, trwałego materiału doskonale sprawdza się u osób ceniących nowoczesny design. Gdzie najlepiej sprawdzi się taki asortyment?

Modny fotel brazylijski

Krzesło wiszące ogrodowe, które wykonane jest gęsto plecionych i elastycznych sznurków, które w idealny sposób dopasowują się do ciała ich użytkownika. Fotel wiszący ogrody jest wygodniejszy od tradycyjnych mebli wykonanych z drewna lub rattanu, gdyż specjalny materiał świetnie dopasowuje się do sylwetki, więc pozwala na prawidłowe ułożenie ciała podczas siedzenia lub leżenia. Ogromnym jego plusem jest to, iż jest bardzo wytrzymały. Spokojnie może utrzymać ciężar nawet do 150 kg.

Gdzie najlepiej sprawdzi się fotel wiszący ogrodowy?

Klienci najczęściej montują krzesło wiszące ogrodowe przed domem, na balkonie, na tarasie lub w różnego rodzaju otwartych pergolach oraz altanach. Właściciele restauracji i kawiarni, które znajdują się na otwartym powietrzu, również przekonali się do tego asortymentu, więc zastępują nim niewygodne plastikowe krzesła oraz ciężkie zestawy wypoczynkowe. Przede wszystkim, taki fotel wiszący ogrodowy należy umieścić w miejscach, które zaaranżowane są na styl rustykalny, boho lub skandynawski. Wybierając model subtelny, minimalistyczny w kolorach takich jak: biel, beż lub szarość, można być pewnym, że doskonale będzie on pasować również wewnątrz pomieszczeń. Wielu klientów montuje fotele wiszące w nowoczesnych salonach oraz w kolorowych pokojach dziecięcych, gdyż są niezwykle wygodne, elastyczne i kompaktowe. Łatwa dostępność i niska cena zdecydowanie zachęca do zakupu.