Ościeżnice regulowane – idealne do wykończenia otworów drzwiowych


Wykańczając dom, prędzej czy później trzeba zdecydować się na określony rodzaj drzwi i futryn. Otwory drzwiowe to raczej już etap końcowy danej budowy i dlatego dobrze jest wtedy wykorzystać ościeżnice regulowane. Tego typu regulowane futryny można dopasować do każdego rodzaju muru a w szczególności do ścian, które nie są idealnie wypoziomowane.

Jak zbudowane są ościeżnice regulowane?

Regulowane futryny dają bardzo estetyczny wygląd, zwłaszcza wtedy gdy doskonale pokrywają się kolorem ze skrzydłem drzwiowym. Tego typu futryny producenci produkują z trzech paneli, jeden z nich jest poziomy a dwa są pionowe. Ponadto do montażu dołącza się jeszcze uszczelkę, cały zestaw montażowy, dwa zawiasy i zaczep zamka. Zamontowanie futryny regulowanej jest stosunkowo łatwe i proste. Ościeżnica regulowana zachodzi na mur i z tego też powodu nie ma potrzeby montowania dodatkowych listew.

Gdzie najlepiej sprawdzają się ościeżnice regulowane?

Futryny regulowane doskonale dopasowują się do każdego otworu drzwiowego, są przecież regulowane i zawsze można je odpowiednio wpasować w dany otwór. Jednak przez sam fakt, że zachodzą one na mur, stwarzają one bardzo masywne obramowanie drzwi. Dlatego tez najlepiej prezentują się w pomieszczeniach o dużych i przestronnych powierzchniach. Tego typu futryny są idealnym rozwiązaniem w każdym przypadku, gdy mur został źle wypoziomowany lub wyszedł nie równo. Te nierówności i wszelkie odstępstwa przez futryny regulowane są dokładnie ukryte i idealnie zamaskowane.

Więcej w temacie „ościeżnice regulowane” – https://www.golddoor.pl/pol_m_OSCIEZNICE-1006.html