Płytki heksagonalne w łazience

Płytki heksagonalne w łazience

Przy planowaniu wystroju i wyposażenia wnętrz coraz częściej szukamy rozwiązań nieoczywistych wykorzystując geometrię i wzory. Niestety łazienka nadal bywa najnudniejszym i najbardziej oczywistym pomieszczeniem. Często spowodowane jest to szablonowym podejściem oraz skupieniem się wyłącznie na funkcjonalności tego pomieszczenia. Jednak nie musi tak być. Płytki heksagonalne w łazience to pomysł idealny dla wnętrz nowoczesnych, lekkich i stylowych, a jednocześnie przyjaznych i domowych.

Płytki heksagonalne do aranżacji łazienki

W aranżacji wnętrza kafle sześciokątne pozostawiają więcej możliwości niż kafle prostokątne lub kwadratowe. Są one dostępne na rynku w wielu rozmiarach, wzorach i kolorach pozostawiając duże pole manewru dla wyobraźni projektanta. Kształt heksagonu pozwala łączyć ze sobą różne rodzaje płytek, dzięki czemu możemy tworzyć dowolne kompozycje, a każde wnętrze może być niepowtarzalne. Kształt może być wykorzystany też do uzyskania łagodnego przejścia między strefami o różnym przeznaczeniu w jednym pomieszczeniu lub między dwoma różnymi pomieszczeniami. Dzięki takim zabiegom łatwo zachować spójność między pomieszczeniami i strefami sprawiać wrażenie przenikania się tych stref przy jednoczesnym ich widocznym rozdzielaniu. Właśnie przez tę dużą uniwersalność i nieprzeciętność płytki heksagonalne podbiły serca projektantów wnętrz na całym świecie.

płytki heksagonalne na ścianie w łazience

Zalety płytek sześciokątnych

Takie kafle są bez wątpienia nowoczesne i niebanalne, ale jednocześnie przez nawiązanie do plastrów miodu pozostają ciepłe w odbiorze przywołując na myśl wiejską sielankę i naturę. Dzięki temu płytki sześciokątne będą się świetnie prezentować zarówno we wnętrzach nowoczesnych, ekstrawaganckich, rustykalnych, skandynawskich czy retro. Można dowolnie bawić się przy nich kolorami, fakturami i materiałami, a w połączeniu z powstającą szeroką gamą dodatków w tym samym kształcie (takich jak ramki czy półki) dodać klasy i unikalnego stylu każdemu pomieszczeniu.